„Atkreipiau dėmesį, kad praktines žinias yra daug sudėtingiau perduoti, nes tam nėra tinkamų, prieinamų įrankių“, – teigia tarpdisciplininio dizaino kūrėjas ir tyrėjas Deividas Juozulynas. Dizaineris save realizuoja industrinio produkto, paslaugų dizaino ir dizaino edukacijos srityse. Būdamas dizaino fasilitatoriumi agentūroje „Critical“, padeda verslams įveikti strateginius santykio su vartotojais iššūkius, veda kūrybines dirbtuves ir savo įžvalgomis dalinasi publikacijose. Deividas yra industrinių produktų dizaino studijos „Desdorp” bendraįkūrėjas, šiuo metu dalyvaujantis Vilniaus dailės akademijos projekto „InoAkademija“ antreprenerystės programoje.

Idėja gimė pasaulinės pandemijos metu
„InoAkademijos“ projekte tyrėjas kuria praktinių įgūdžių nuotolinio mokymo įrenginį „Edurega“. Jis skirtas kurti vaizdo turinį nuotoliniam mokymuisi. „Edurega“ unikalus tuo, kad vaizdas įrašomas iš pirmo asmens perspektyvos. Deividas šia tema susidomėjo pasaulinės pandemijos metu, kai sutriko visi edukacijos procesai. Kaip Vilniaus dailės akademijos dėstytojui tai buvo patirtis, kurios metu gimė ir nauji įpročiai, pamatytos platesnės mokymosi ir žinių perteikimo galimybės. Tyrėjas, kurdamas edukacinį vaizdo turinį, susijusį su skaitmeninių žinių perdavimu studentams, atkreipė dėmesį, jog praktines žinias perduoti žymiai sudėtingiau, kai tam nėra tinkamų ir prieinamų įrankių.

Pagalba darbuotojams keičiant karjerą
Deivido sukurtas įrenginys skirtas ergonomiškam ir intuityviam naudojimui. Darbo rinkoje jis galėtų suteikti galimybę greičiau persikvalifikuoti, ypač jei tai yra praktinė specialybė. Padėdamas greitai įsisavinti žinias, „Edurega“ atneštų naudos ir darbuotojui, ir darbdaviui. Pasitelkdamas antreprenerystės programoje įgytas produkto vystymo ir verslumo žinias, tyrėjas šiuo metu testuoja praktinių įgūdžių demonstracinį paketą platesniame žmonių rate bei ieško investicijų produkto įtraukimui į rinką.
