Vasario 7-11 d. projekto „Kompetencijos centrų veiklos skatinimas: Vilniaus dailės akademijos antreprenerystės programa” antrepreneriai dalyvavo Stokholmo baldų mugėje Švedijoje. „Greenhouse” erdvėje kartu su kitais jaunaisiais dizaineriais tyrėjai prisistatė plačiajai auditorijai bei verslo atstovams. Stokholmo baldų mugėje „Greenhouse” yra tarptautinė jaunųjų dizainerių platforma, kuri yra tarsi laiptelis ateities dizaino žvaigždėms. Žiuri atrinko 2023 m. parodos dalyvius – iš viso 32 dizainerius ir 30 dizaino mokyklų iš 18 skirtingų šalių. Čia eksponuojamų darbų sprektras itin platus – nuo komercinį potencialą turinčių baldų iki dizaino tyrimų.
Pristatyti darbai
InoAkademijos ekspozicijoje buvo galima pamatyti Gaudutės Žilytės, Ingos Valentinienės ir Viktorijos Balčiūnaitės darbus. Keturi MTEP produktai („Socialinės interakcijos erdvė skirtingų neurotipų vaikams „KUKUBU”, „Sėdimųjų eko-baldų dizaino elementai iš augalinių plokščių”, „Pluoštinių augalų plokštės ir jų gavimo būdai”, „Biologiškai skaidi kieta biomedžiaga pieno pagrindu”). Darbuose tyrinėjamos tvaraus ir socialinio dizaino temos, ieškoma kūrybiškų problemų sprendimo būdų. Stokholmo baldų mugės lankytojų dėmesį ypač traukė tyrėjų siūlomos naujos tvarios baldinės medžiagos ir atlikti tyrimai.
Ekspozicijos svečiai
Mugės metu stendą aplankė užsienio ir Lietuvos verslo atstovai, kurie domėjosi InoAkademijos vystomais produktais ir jų komercializavimo galimybėmis. Ekspozicijoje apsilankė bei su antrepreneriais Gaudute Žilyte, Mariumi Norkumi, Juozu Brundza ir Audrone Drungilaite susipažino kultūros atašė Švedijoje Liana Ruokyte – Jonsson.
Produktus pristatantis pranešimas „Greenhouse Bar Edition 2023″
Stokholmo baldų mugės metu vyko ir „Greenhouse Bar Edition 2023″ programa, kurios tikslas sukviesti industrijos atstovus pokalbiams bei naujų idėjų generavimui. Čia projekto antreprenerė Audronė Drungilaitė visuomenei plačiau pristatė ir InoAkademijos MTEP produktus.
Stokholmo baldų mugė yra didžiausia pasaulyje skandinaviško dizaino platforma, kurioje dalyvauja daugiau kaip 400 baldų ir šviestuvų pramonės dalyvių. Ji pritraukia profesionalius lankytojus iš daugiau kaip 100 šalių. 2023 m. parodoje buvo įtraukta nemažai naujovių, įskaitant naują platformą „Älvsjö gård”, skirtą kolekciniam dizainui, ir „The Nude Edition” – naują parodos zoną su mažesniais mugės stendais, pagamintais iš perdirbtų medžiagų. Mugės orgnizatoriai taip pat pasiūlė specialią konferencijos programą, kurioje netrūko įkvėpiančių pranešėjų ir diskusijų.
Architektūros koncepcija: Vilius Dringelis