„Prie gamtai draugiškų medžiagų kūrimo mane atvedė atsakingas požiūris į tai, ką sukuria dizaineris“, – teigia interjero ir baldų dizainerė, Vilniaus dailės akademijos antreprenerystės tyrėja Inga Valentinienė.
Dizainerė šiuo metu intensyviai vysto augalų plokščių ir jų panaudojimo metodiką eko-baldų dizaino elementuose. Dėl interjero objektų funkcinių ir ergonominių reikalavimų bei šalyje turimos gamybos bazės 100 proc. ekologiškų gaminių pagaminti neįmanoma. Todėl dizainerė savo projekte siekia gaminti interjero objektus. Parinkdama ekologiškas medžiagas, gaunamas tik iš vietinių žaliavų, bei minimaliai naudodama biologinio pagrindo rišiklius, dizainerė kuria ekologišką produktą. Kuriamų objektų konstrukcija sudaryta iš vienos ar dviejų rūšių medžiagų, jiems formuoti nereikia gaminio gyvavimo ciklo pabaigoje sudėtingai išrūšiuojamų ir utilizuojamų jungiamųjų elementų.

Ekologiškų pluoštinių medžiagų naudojimas – proveržis baldų ir interjero elementų gamybos pramonėje
Šiuo metu rinkoje egzistuoja kompozitai iš kanapių pluošto, naudojami erdvinių automobilių ir aviacijos detalių gamybai. Tai yra uždaros ir neprieinamos technologijos. Jos yra per brangios masinei buities produktų gamybai. Be to, naujus iššūkius kelia nuolat griežtėjantys ekologiniai ir žiedinės gamybos reikalavimai. Kuriant naujų produktų dizainą raginama naudoti antrines arba gamtoje savaime suyrančias medžiagas.Todėl verslo įmonės yra suinteresuotos naudoti pažangius naujo dizaino produktus, atitinkančius gamtosauginius reikalavimus. Dizainerės kuriamos ekologiškos pluoštinės medžiagos leistų pasiekti proveržį baldų ir interjero elementų gamybos pramonėje. Šių produktų gamybos vystymas ženkliai prisidėtų prie tvarią veiklą vykdančios, žiedinę ekonomiką propaguojančios įmonės reputacijos.

Lino, dilgėlių ir kanapių smulkinių biomasė
Kurdama medžiagas baldų gamybai, Inga Valentinienė inovatyviai panaudoja turimas medienos smulkinių plaušinimo technologijas. Eko-plokščių gamybai dizainerė paruošia biomasę iš linų, dilgėlių ir kanapių smulkinių – Lietuvoje lengvai augančių medžiagų. Plokščių ir erdvinių formų elementams gaminti naudojamos tik organinės kilmės, ekologiškos rišančios medžiagos

Antreprenerystės programa padėjo komercializuoti sukurtas medžiagas
Dizainerė džiaugiasi, kad antreprenerystės projekto metu vykusios marketingo, autorinių teisių, naujų produktų kūrimo konsultacijos ir mokymai padėjo vystyti ir komercializuoti sukurtas medžiagas. Produktai buvo parengti pristatymui potencialiems klientams, o projekto vadovas padėjo atlikti realius eksperimentinius tyrimus realioje baldų gamybos įmonės bazėje. Ingos Valentinienės eko-plokščų pavyzdžiai buvo pristatyti Stokholmo baldų mugėje ir sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo.
Anot dizainerės, antreprenerystė yra verslininkystės forma, kuri esamomis verslo ir ekonomikos sąlygomis padeda pasirinkti tinkamiausias priemones turimai idėjai įgyvendinti. Toks gebėjimas svarbus visiems, kuriantiems naujus gaminius ar paslaugas, atrandantiems naujas medžiagas ar jų savybes, nes inovacijos turi būti diegiamos rinkoje arba kitokiais būdais perduodamos visuomenei.