Produkto dizaineris Simonas Milišauskas daugiausia dirba inovatyvių technologinių produktų srityje. Pabaigęs Kauno dailės gimnaziją, Simonas įstojo į Vilniaus dailės akademijos dizaino bakalauro studijų programą Vilniaus fakultete. 2019 m. su baigiamuoju studijų darbu jis laimėjo konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ pagrindinį ir publikos apdovanojimus produkto dizaino kategorijoje. Tais pačiais metais Simonas užėmė pirmąją vietą konkurso „Geras dizainas“ koncepcijos kategorijoje. Šiuo metu jis dalyvauja „InoAkademijos“ projekte, kurio tikslas – komercializuoti visiškai ar dalinai amputuotų rankų pirštų protezavimo sistemą.

Protezų technologija susidomėjo po asmeninės traumos
Dizaineris protezų technologija susidomėjo po asmeninės traumos, kai nelaimingo atsitikimo metu prarado du pirštus. Domėdamasis rinkoje esančiais protezais ir nerasdamas įperkamo ir tinkamo protezo sau, jis nusprendė sukurti savo versiją. Kurdamas šį produktą Simonas atrado potencialą kurti tokio pobūdžio protezus ir kitiems žmonėms. Anot autoriaus, „dauguma protezų, kurie bando imituoti realybę, dažniausiai atrodo nenatūraliai ir sukelia nemalonų jausmą protezo nešiotojui“, todėl jo vystomų protezų tikslas – pristatyti produktą kaip aksesuarą, estetinę asmeninio stiliaus detalę, kuri būtų pastebima, o ne slepiama.

Tarptautinė protezų gamybos grandinė
Simono kuriamas protezas sprendžia problemas, kurias kelia rankos pirštų amputacija. Pagrindinis dizainerio tikslas – atstatyti dalinę plaštakos funkciją už santykinai nedidelę kainą, kad produktas būtų prieinamas visiems. Dauguma rinkoje esančių protezų yra neestetiški ir brangūs, todėl daugelis žmonių, kuriems jų reikia, tokio produkto neįperka. Simono kuriamuose protezuose siekiama maksimaliai sumažinti dalių skaičių: tai padeda sumažinti produkto kainą, o kartu išlaikoma kokybė. Kokybės ir kainos santykiui atskleisti panaudojamas medžiagos lankstumas – plastiko savybė, leidžianti sukurti lenkimo vietas be papildomų konstrukcijų. Tai padeda protezą pritaikyti daugeliu rankos pirštų amputacijų atvejų. Siekdamas, kad kuo daugiau žmonių galėtų pasinaudoti jo sukurtais protezais, Simonas planuoja plėtoti tarptautinę gamybos grandinę.

Antreprenerystės programa – pagalba produkto komercializavimui
Pasak Simono, „norint komercializuoti dizaino produktą, svarbu rasti būdą, kaip įgyvendinti projektą ir padaryti jį pasiekiamą didesniam žmonių skaičiui. Tam reikia dirbti su finansuotojais, tiekėjais ir partneriais, gebėti juos įtikinti ir prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų. Kuriamo produkto sėkmė dažniausiai priklauso nuo daugelio išorinių veiksnių, todėl tyrėjas turi gebėti adaptuotis“. Dalyvavimas Vilniaus dailės akademijos vystomame projekte „InoAkademija“ padėjo gauti reikalingų konsultacijų su šios srities specialistais. Organizuotos parodos suteikė galimybę susipažinti su potencialiais partneriais ir tiekėjais tolesniam produkto vystymui.