„Prototypes For Humanity“ yra inovacijų paroda, anot organizatorių galinti pakeisti pasaulį. Ši paroda didina žmonių supratimą apie globalias problemas, skatina naujus sprendimus ir veiksmus siekiant teigiamo socialinio ir aplinkos pokyčio šiandien bei ateityje. Savaitę trukusioje parodoje Dubajuje studentai, atrinkti iš 710 universitetų iš 108 šalių, susirinko pristatyti savo pasiūlymus sprendžiant pasaulinius iššūkius.
Džiaugiamės, kad parodoje dalyvavo ir InoAkademijos tyrėja – dizainerė Austėja Platūkytė su savo projektu „Seaweed Foam“.
„Seaweed Foam“ buvo atrinktas tarp 100 geriausių ir buvo pristatomas „Energy, Efficiency, and Waste” kategorijoje. Tai specialus jūržolių apdirbimo metodas, kurio metu kuriama bioputų medžiaga gali būti panaudota naujo tipo namuose kompostuojamų pakuočių gaminiams. „Seaweed Foam“ medžiaga funkcionuoja kaip antrinė pakuotė, amortizuojanti medžiaga arba biri pakavimo medžiaga, skirta užpildyti tuščią erdvę siuntimo dežėse, tačiau taip pat gali būti naudojama kaip kuprinės ar šalmo paminkštinimas arba pakeisti kitus sintetinius polistireno gaminius. Pakuotė yra visiškai organiška, nes pagaminta tik iš jūržolių ir vandens, tad suvartojus produktą, šią biologiškai skaidžią medžiagą galima kompostuoti namuose, naudoti kaip trąšas arba palikti natūraliai suirti, nedarant žalos aplinkai. Sukurta pakuotė sumažina plastiko taršą, siūlo naudoti atsinaujinančius išteklius ir skatina anglies izoliaciją. Bioputų pakuočių skaidumas sumažina poveikį aplinkai, palaiko pakrančių bendruomenes ir atitinka žiedinės ekonomikos principus. Ši naujovė didina vartotojų sąmoningumą ir skatina perėjimą prie tvaresnių pakuočių pasirinkimų.